V roce 2002 bylo založeno Občanské sdružení Groš, které zastřešovalo soubory Rožínku a Groš. V době vzniku sdružení se o taneční, hudební a rytmický rozvoj dětí staraly tři vedoucí: Bohumila Blechová, Ivana Janoušová a Simona Špačková. Paní Ivana Janoušová byla po celou dobu předsedkyní tohoto sdružení. Paní Blechová v roce 2004 odešla a dnes vede ve Štěpánově nad Svratkou soubor Borověnka.
Po celou dobu soubory Rožínka a Groš vzájemně spolupracovaly a měly svoji malou kapelu, kterou vytvořily Ivana Janoušová a Iva Janoušová (housle), Simona Špačková (basa) a děti (zobcová flétna). Jejich cílem bylo udržovat lidové tradice v podobě dětských her, říkadel, písní, tanců a zvyků. Předváděly je v autentické podobě tak, jak byly zaznamenány sběrateli lidové slovesnosti. Ve svých vystoupeních oslovovaly širokou veřejnost a prezentovaly folklorní tradice regionu Horácka, a to především Bystřicka, v kraji Vysočina, ale i za jeho hranicemi.
K jejich největším úspěchům patřila vystoupení na mezinárodním festivalu v Liptále, opakovaná účast v celostátních kolech soutěže Zpěváček ve Velkých Losinách, setkání se soubory středního Německa – Hesenska. Pravidelně se účastnily přehlídek dětských folklorních souborů v Jihlavě, festivalu ve Světlé nad Sázavou, Jarmarku na Veselém Kopci, Otvírání studánek na Třech Studních. Tradicí byly vánoční koncerty v Domově pro seniory na Mitrově a v kostelech sv. Havla v Rožné a sv. Bartoloměje v Rozsochách. Soubory úzce spolupracovaly s obcemi Dolní Rožínka a Rožná při významných společenských událostech. Velkému zájmu a oblibě se těšilo vítání občánků v obřadní síni v Dolní Rožínce, jež vzniklo podle starých zvyků na základě materiálů převzatých z Horáckého muzea v Novém Městě na Moravě. Pro žáky bystřických škol připravily úspěšný výchovný koncert, v Bystřici nad Pernštejnem vystupovaly rovněž na hodech i vánočních trzích. Členové souborů spolupracovali i s Bystřickou kapelou při natáčení pořadu České televize Ta naša kapela. Každoročně se konaly letní souborová soustředění.
Soubory pracovaly za finanční podpory obcí Dolní Rožínka, Rožná a Bukov. K nácvikům využívaly prostory ZŠ a MŠ Dolní Rožínka. Pracovaly v nich děti z obcí Dolní Rožínka, Rožná, Věžná, Bukov, Blažkov, Strážek, Meziboří, Dolní Rozsíčka. O nakládání s finančními prostředky se obětavě starala paní Marta Kulková. Oba soubory byly členy Horáckého folklórního sdružení a Folklórního sdružení České Republiky.
Za 30 let činnosti prošlo soubory 300 dětí. Zasloužily se rovněž o obnovu pracovních i slavnostních krojů z regionu, kterých mají v archivu 8 různých sad pro dívky i chlapce.
Historie Občanského sdružení GROŠ skončila v červnu 2015, kdy v důsledku platnosti nového občanského zákoníku vznikl zapsaný spolek GROŠ, který pokračuje v činnosti občanského sdružení.